Co to jest botoks ?

O botoksie możemy z pewnością powiedzieć, że jest to skuteczny i bezpieczny zabieg, o szerokim spektrum zastosowania. Sam zabieg to zaaplikowanie niewielkiej dawki toksyny botulinowej do konkretnych miejsc na twarzy.  Daje on możliwość niwelacji problemów, wywołanych kurczeniem się mięśni. Codziennie poprzez uśmiech lub marszczenie brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. Efektem jest pojawianie się fałdów skórnych powodujących zmarszczki, które z czasem są coraz bardziej widoczne. I tu naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi toksyna botulinowa – która sprawia że wyglądamy młodo, znikają nam zmarszczki mimiczne i uzyskujemy „świeży wygląd”.

Toksyna botulinowa - co to takiego ?

Toksyna botulinowa powszechnie znana jako botox to silnie działająca naturalna toksyna, która ma za zadanie zatrzymanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiadającego za wymianę impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Po wstrzyknięciu jej w mięsień zapobiega jego kurczeniu się. Mówiąc najprościej toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki. Wstrzyknięcie jej niewielkich ilości nie jest groźna a zabieg powinien wykonywać lekarz specjalista. Proces ten jest formą profilaktyki starzenia się skóry, poprzez ograniczenie zbyt wyrazistej mimiki twarzy. Toksyna botulinowa “prasuje” również już istniejące zmarszczki mimiczne – kurze łapki, zmarszczki na czole i tzw. zmarszczkę lwią między brwiami. W zabiegach medycyny estetycznej podawane dawki toksyny są niewielkie i nie stanowią ryzyka w postaci skutków ubocznych.

 

Jak wygląda zabieg Botoks Kraków ?

Za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą,  preparat (botox) wstrzykujemy w kilka miejsc w obrębie twarzy. Zabieg wykonujemy w pozycji siedzącej klienta. Czas trwania to z reguły 20-30 minut, wszystko uwarunkowane jest ilością leczonych miejsc.

The doctor cosmetologist makes the Rejuvenating facial injections procedure for tightening and smoothing wrinkles on the face skin of a beautiful, young woman in a beauty salon.Cosmetology skin care.

Botoks Kraków - jak się do niego przygotować ?

Nie są wymagane żadne badania lekarskie przed zabiegiem. Lekarz opiera się na szczegółowym wywiadzie lekarskim, który przeprowadza podczas wizyty. Kluczowe jest dla niego czy pacjentka cierpi na chorobę neurologiczną, czy jest w ciąży lub czy karmi piersią. Zainteresuje go stan Twojej skóry. Jeśli będzie na niej widoczny stan zapalny, zabieg trzeba będzie przełożyć. Unikamy wstrzyknięcia botoksu w momencie gdy pacjent zażywa  leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy. Przyczynia się one wówczas do nagromadzenia się siniaków. Odchodzimy od wykonaniu zabiegu botoksu gdy kobieta jest w trakcie miesiączki.

Po jakim czasie widoczne są efekty po zabiegu Botoks Kraków ?

Po zabiegu botoksu możemy mieć odczucie lekko podrażnionej i obrzękniętej skóry, może pojawić się niewielki siniak ale są to objawy które krótko trwają i znikają szybko. Po okołu 3-4 dniach możemy zauważyć pierwsze efekty a pełen rezultat jakiego oczekujemy – jest widoczny już po około 2 tygodniach. Efekt kosmetyczny utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po upływie tego czasu, słabnie stopniowo działanie botoksu, mięśnie uzyskują pełną aktywność. W celu wydłużenia rezultatów zastrzyki należy powtórzyć.

 

Czy zabieg Botoksu jest bezpieczny ?

Zabiegi botoksu są praktykowane w medycynie estetycznej od lat i uważane są za jak najbardziej bezpieczne. Efekty zabiegu są jak najbardziej odwracalne – po około 3 miesiącach. Ma to związek z odbudową nowych kontaktów synaptycznych. Zaraz po zabiegu pacjent informowany jest przez lekarza o tym czego należy unikać.

 

W jakim wieku można stosować botoks ?

Przy użyciu każdego zabiegu medycyny estetycznej należy zachować zdrowy rozsądek. Wszystko jest kwestią indywidualną pacjenta, jego mimiki.  W przypadku młodych pacjentów niwelujemy zmarszczki mimiczne czoła ( lwia zmarszczka, marsowe czoło) oraz tzw. „kurze łapki”.  Zaaplikowanie botoksu młodej osobie (po 25 roku życia) będzie mieć charakter profilaktyczny – antystarzeniowy. W zupełnie innym celu podajemy go osobie dojrzałej, starszej.

Efekty Botoksu Kraków

wygładzone zmarszczki na czole - poprzeczne lub tak zwane lwie (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi)

wygładzenie tzw. kurzych łapek

podniesienie opadających kącików ust

likwidacja zmarszczek dolnej powieki oka, zmarszczek nad górną wargą, zmarszczek szyi

Przeciwwskazania

  • nietolerancja na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek ze składników preparatu
  • leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi  – mogą współdziałać z toksyną i tym samym zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i leki rozrzedzające krew (także aspiryna) – zwiększają prawdopodobieństwo powstania siniaków w miejscach iniekcji igłą
  • leki na spastyczność (leki rozkurczowe)
  • przyjmowanie inkomycyny, tetracycliny
  • choroby nowotworowe skóry
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów) i układu sercowo-naczyniowego
  • choroby ALS (stwardnienie zanikowe boczne) i Alzheimer

Czy zabieg jest bolesny ?

  • Iniekcja botoksu wykonywana jest za pomocą mikro igły, której dyskomfort jest równoważny z ukąszeniem komara. Możliwe jest również miejscowe znieczulenie. Klientki z niskim progiem bólu przyznają po zabiegu, że zastrzyki są niemal bezbolesne. Można zastosować okłady chłodzące przed i po zabiegu. 

Botoks Kraków - cennik

Cena zabiegu ustalamy indywidualnie, w zależności od partii ciała na jakie wykonywany jest zabieg. Zapraszamy do naszego cennika.