Karboksyterapia to przełomowy wśród medycyny estetycznej zabieg z wykorzystaniem jakże cudownego gazu jakim jest dwutlenek węgla. Swoją  ogromną popularność zyskała dzięki imponującej skuteczności  jak i szerokiemu spektrum zastosowania.Ta bezpieczna i nieinwazyjna metoda przy użyciu małej igły pozwala na odmłodzenie skóry, zwalcza cellulit, radzi sobie świetnie z rozstępami, bliznami, zwiotczeniem skóry a także z łysieniem (wzmacnia cebulki włosowe)  i zaburzeniami krążenia (likwiduje efekt zimnych dłoni czy stóp). Jest w stanie usunąć również miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej. Metoda karboksyterapii opiera się na kontrolowanym wstrzyknięciu odpowiednik dawek czystego dwutlenku węgla za pomocą specjalnego aparatu  przy stałym przepływie gazu – 90ml/minutę. Podany do organizmu dwutlenek węgla prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, idealnie dotlenia miejsca zabiegu, powoduje również kontrolowany stan zapalny dzięki któremu uruchamia się w organizmie produkcja kolagenu który odpowiada za starzenie się skóry. Po zabiegu skóra jest napięta i elastyczna, Karboksyterapia uznawana jest za jedną z najbardziej obiecujących metod odmładzania skóry.

Efekty naszych klientek z Krakowa

 • redukcja cellulitu do 91%
 • redukcja tkanki tłuszczowej do 74%
 • redukcja blizn i rozstępów nawet do 96%
 • wzrost produkcji kolagenu i elastyny o 40% a tym samym niwelacji zmarszczek, cieni pod oczami i regeneracji skóry

Po jakim czasie widoczne są efekty po zabiegu?

Już pierwszy zabieg daje możliwość zauważenia efektów, szczególnie jeśli był wykonywany w okolicach całej twarzy czy oczu. W przypadku modelowania sylwetki, usuwania cellulitu, odmładzania skóry na efekty musimy trochę dłużej poczekać. Będą zauważalne po 3-4 wizytach.

Jak długo utrzymują się efekty po karboksykoterapii?

Jest to zależne od trybu życia jaki prowadzimy jak i metod pielęgnacji skóry po wykonanych zabiegach w domowym zaciszu. Istotne jest by po zakończonej kuracji wykonywać zabiegi podtrzymujące uzyskane efekty 1-2 razy w miesiącu.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabiegi dobieramy indywidualnie w zależności od partii ciała wykonywanego zabiegu i celu jaki chcemy osiągnąć. Mogą to być oczy, uda, pośladki, łydki, kolana, twarz, szyja, dekolt. Aparat do karboksyterapii podaje gaz specjalnym pistoletem w określonych objętościach i pod odpowiednim ciśnieniem. Jest to seria bezpiecznych mikronakłuć wykonywanych pod okiem specjalisty. 

Po tygodniu od zabiegu tkanki są bardziej ukrwione i dotlenione. Skóra staje się bardziej promienna i elastyczna. Seria zabiegów to zazwyczaj 6-10 zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu przez okres 3-4 tygodni. Czas jednorazowego zabiegu na twarzy to ok 15 minut, na ciele ok 30 minut.

Seria zabiegów to zazwyczaj 6-10 zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu przez okres 3-4 tygodni. Czas jednorazowego zabiegu na twarzy to ok 15 minut, na ciele ok 30 minut.

Jakie partie ciała poddajemy karboksyterapii?

 • skóra głowy – zapobiegamy wypadaniu włosów, wzmacniamy cebulki
 • oczy – redukujemy cienie pod oczami, wałeczków dolnej powieki, redukujemy zmarszczki i pogrubiamy naskórek
 • twarz, szyja dekolt – redukujemy zmarszczki 
 • podbródek – pobudzamy syntezę kolagenu i redukujemy zmarszczki
 • brzuch, uda, pośladki, łydki, kolana – redukujemy cellulit i tkankę tłuszczową
 • dłonie – poprawiamy koloryt i regenerujemy skórę
 • blizny i rozstępy- redukujemy widoczne defekty, spłycamy je.

Zalecenia po zabiegu karboksyterapii

Podczas serii zabiegów ważne by unikać sauny, łaźni, gorących kąpieli, basenu i jaccuzi. Przez 24h ograniczamy wysiłek fizyczny.

Karboksyterapia Kraków - najczęstsze pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Igły za pomocą których wprowadzany jest sprężony dwutlenek węgla (który krąży w organizmie i cały czas pracuje) są bardzo cienkie i małe a maszyna generuje serię krótkich mikronakłuć. Ponadto pistolet podający CO2 ze względu na swoją precyzje, szybkość i powtarzalność zmniejsza dyskomfort. Zabieg daje uczucie lekkiego mrowienia – zbliżonego do zabiegu akupresury czy ukąszenia komara.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Ponieważ CO2 jest związkiem chemicznym występującym zarówno w atmosferze jak i w naszych organizmach możemy śmiało powiedzieć że jest on obojętny dla każdego człowieka. Jest to klinicznie sprawdzona metoda, mało inwazyjna. Jeśli pacjent nie posiada przeciwwskazań do wykonania zabiegu karboksyterapii może bez obaw z niego korzystać.

Z jakimi zabiegami możemy łączyć karboksykoterapię?

Od lat wiadomo, że najlepsze efekty dają terapie łączone stąd świetne efekty otrzymamy w połączeniu karboksyterapii z bańka chińską (w przypadku cellulitu) czy z zabiegami przy użyciu fali akustycznej. Możemy dodatkowo wprowadzić mezoterapię igłową, ultradźwięki, osocze bogatopłytkowe lub drenaż limfatyczny.

Czy po karboksyterapii można się opalać?

Przez najbliższe 48h musimy pamiętać aby nie korzystać z solarium i zrezygnować z opalania. Należy również chronić skórę, stosując kremy z filtrem SPF 50 a w tym czasie lub ewidentnie nie eksponować skóry na słońce.

Przeciwwskazania do karboksyterapii

Przeciwskazanie do wykonywania zabiegu

 • ciąża,
 • niewydolność serca i oddechowa,
 • nieliczne choroby nerek lub wątroby,
 • zapalenie żył.

Czy chorując na Hashimoto mogę wykonać zabieg?

Zapalenie tarczycy – hashimoto to jedno z nielicznych przeciwwskazań do wykonania zabiegu karboksylacji, niemniej jednak jeżeli zabieg nie jest wykonywany w okolicach tarczycy możemy uznać to przeciwskazanie za nieistotne.

Urządzenie do karboksyterapii -
CARBOXYTHERAPY DUAL XT ®​

Urządzenie do karboksyterapii -
CARBOXYTHERAPY DUAL XT ®​

karboksy

CARBOXYTHERAPY DUAL XT ® to innowacyjne urządzenie medyczne z powodzeniem wykorzystywane do zabiegów karboksyterapii. Bardzo dobre parametry przepływów, ciśnienia oraz temperatury pozwalają osiągnąć spektakularne efekty w krótkim czasie.
Pełne bezpieczeństwo i dokładny pomiar realnego wypełnienia przewodów wewnątrz urządzenia to tylko kilka z zalet urządzenia. Wszechstronność aparatu gwarantuje 31 gotowych programów zabiegowych, każdy o innym stopniu zaawansowania terapii i 8 cyfrowo regulowaną temperaturą. Dzięki dwóm systemom PreSofh™ oraz Digital Sofh™ aparat w trakcie zabiegu niweluje uczucie dyskomfortu. DUAL XT® to staranność, dokładność i precyzja i efekty już po pierwszym zabiegu.

Ma 31 gotowych programów zabiegowych z podziałem na stopień zaawansowania terapii i 8 cyfrowo regulowaną temperaturą a dwa niezależne systemy PreSofh™ oraz Digital Sofh™ dbają aby w każdej sekundzie zabiegu zminimalizować poczucie dyskomfortu dla pacjenta. Mikrometryczna regulacja głębokości (co 1 mm) pozwala na iniekcję CO2 dokładnie w miejsce przeznaczenia.

Na co działają zabiegi karboksyterapii
nowoczesnym urządzeniem?​

Na co działają zabiegi karboksyterapii nowoczesnym urządzeniem?​

Redukcja celulitu

Wprowadzany poprzez iniekcję  do tkanki podskórnej CO2, łatwo i szybko uszkadza komórki tłuszczowe, powoduje ich rozpad a finalnie zniszczenie. Wpływ na to ma pęknięcie błony komórkowej i wylanie płynnej zawartości złogów tłuszczowych na zewnątrz. 

Znika tkanka tłuszczowa

Karboksyterapia świetnie sobie radzi z usuwaniem lokalnie tkanki tłuszczowej na mniejszych czy większych obszarach ciała. Służą do tego specjalne programy urządzenia do karboksylacji. Zwiększenie przepływów kapilarnych oraz wzrost lipolizy w rezultacie zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej.

 

 

Likwidacja rostępów

Karboksylacja idealnie nadaje się na obszary objęte rozstępami czy blizną. Po 3-4 zabiegach widać pierwsze efekty w postaci zmniejszenia, spłycenia blizn i rozstępów. Duży przepływ CO2 przebudowuje tkankę bliznowatą ( blizny i rozstępy), rozpoczyna proces naprawczy którego celem  jest całkowite usunięcie zmian

Brak wypadania włosów

Nasz aparat do karboksylacji jako jedyny na rynku daje możliwość jednoczesnego podania medycznego CO2 i osocza bogatopłytkowego. Dzięki takiej terapii złożonej skuteczność zabiegu wzrasta nawet o 30%. Pojawiają się nowe kapilary, odżywiają się tkanki, rozszerzeniu ulegają naczynia. Już 10 zabiegów wystarczy by zauważyć efekt w postaci wyraźnego zagęszczenia włosów.

Znikają cienie pod oczami

Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet. Dzięki naszemu urządzeniu do karboksylacji,już po 5 zabiegach widać znacząco efekt. Po iniekcji C02 w głąb skóry dochodzi do powstania nowych elastycznych kapilar, nowych sieci dzięki czemu przywracamy mikrokrążenie. Zwiększeniu ulega przepływ tkankowy a co za tym idzie cienie pod oczami zmniejszają się.

Brak zmarszczek

Dzięki wszechstronności naszego aparatu do karboksylacji możemy manualnie lub automatycznie przeprowadzić zabieg na obszary ciała. Zwiększa się poziom wydzielanego kolagenu i elastyny aż ok 40%. Większa ilość dwutlenku węgla to większy poziom natlenienia i dostarczenia składników odżywczych. Skóra staje się bardziej gładka, jędrna i  elastyczna. 

 

Żylaki, ciężkość nóg

Jednym ze skutecznych efektów karboksylacji jest usprawnienia naczyń krwionośnych . Już seria 5 zabiegów korzystnie wpływa na ich poprawę, dzięki uruchomieniu czynników pobudzających naczyń krwionośnych powstają nowe kapilary i poprawie ulegają istniejące naczynia.

Łuszczyca

Nasz aparat do karboksylacji zapewnia wysoki komfort podczas zabiegu i bezpieczeństwo podczas podawania odpowiedniej dawki CO2 na wyznaczoną głębokość.

U osób z problemem łuszczycy pojawiają się zmiany w dystrybucji wapnia. Iniekcja CO2 reguluję gospodarkę wapniową dzięki aktywności cAMP i cGMP. W końcowym efekcie otaczające tkanki ulegają natlenieniu i odżywieniu.

 

Ginekologia estetyczna

Posiadamy również zabieg wykonywany w programie dedykowanym. Dzięki specjalnej końcówce aparatu do karboksylacji wykonujemy zabiegi ginekologii estetycznej oraz u pacjentów z problemem zaburzeń erekcji.

Carboksyterapia cena Kraków

Cena zabiegu ustalamy indywidualnie , w zależności od partii ciała na jakie wykonywany jest zabieg oraz od długości serii zabiegów. Zapraszamy do naszego cennika.